Niezbędnym elementem konstrukcyjnym każdego ekologicznego domu jest drewniany strop, czyli najprościej mówiąc przegroda pozioma pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami. Jest niezbędny ponieważ to właśnie on przenosi siłę obciążenia domu na ściany, filary i inne nośne elementy, a także usztywnia konstrukcję budynku w kierunku poziomu.
Drewniany strop przenosi nie tylko obciążenia konstrukcyjne, ale także użytkowe – ciężar wyposażenia wnętrz oraz przebywających w nich osób. Jest odpowiedzialny także za zatrzymanie chcącego przeniknąć ciepła oraz dźwięku. Odpowiednia izolacja zapewni komfort w kwestii temperatury i wyciszenia pomieszczeń. Powstrzymać ma także rozprzestrzenianie się ognia w razie pożaru. Nie można również zapomnieć, że drewniany strop to również miejsce służące do wykonania sufitu lub podłogi kolejnej kondygnacji czy użytkowego poddasza.
Właściwości
Zalety drewnianego stropu
- Ekologiczne oddziaływanie
- Szybkość montażu
- Lekkość ( nie obciąża konstrukcji )
- Dobra akustyka pomieszczeń
Drewniany strop – montaż w naszej konstrukcji
Po odpowiednim ustawieniu ścian dźwig może przystąpić do przykrywania ich stropem. Tutaj również kolosalne znaczenie ma precyzja wykonania, każdy element musi się znaleźć na wyznaczonym miejscu. Zapewni to szczelność termiczną budynku, która w przypadku domów prefabrykowanych jest bardzo ważnym wyznacznikiem. Brak mostków termicznych pozwoli bowiem na efektywniejsze ogrzewanie domu.
Każdy wykonany przez nas stop składa się z belek nośnych i poszycia. Taka prosta, naturalna i solidna konstrukcja idealnie nadaje się do małych domów jednorodzinnych, domów letniskowych oraz drewnianych, prefabrykowanych i gotowych domów szkieletowych.
Drewniany strop – termoizolacja i odporność
Obecnie drewniane stropy są stosowanie nie tylko w budynkach o drewnianej konstrukcji. Ich największą zaletą jest suchy montaż – tuż po wykonaniu mogą być obciążone, ponieważ nie wprowadzają do domu żadnej wilgoci. Dodatkowo nasza firma stosuje podwójną izolacyjność akustyczną, aby wygłuszyć wszystkie dźwięki i zapewnić maksymalny komfort.
Odpowiednio zaizolowany strop może się stać także dachem. W naszej pracy częściej jednak stawiamy na konstrukcję : ściany, strop, ewentualne kolejne kondygnacje i przykrycie dachem, także prefabrykowanym.