GOTOWE ELEMENTY
Niektórym budowanie w technologii szkieletowej może się kojarzyć z czasami PRL-u i słynnymi blokami wznoszonymi z wielkiej płyty. Świat jednak poszedł z postępem i dzisiejszy prefabrykat w ogóle nie przypomina tego sprzed lat! Naszą codzienną pracą udowadniamy, że teraz prefabrykowane domy szkieletowe to najlepsze z możliwych rozwiązań budowlanych. Oszczędza przede wszystkim czas, który jest tak ważny dla każdego inwestora. Po co czekać na dom dwa lata, skoro można go mieć jeszcze w tym roku?
Dodatkowo nie musimy się martwić budową, całość prac przejmuje bowiem na siebie wykonawca. Najwygodniej postawić na firmę, która wykona dom od momentu projektu aż do zamknięcia do stanu pod klucz.
Ciężki prefabrykat drewniany
Prefabrykowane domy szkieletowe to nazwa bardzo ogólna. Istnieją bowiem rodzaje, które zasadniczo odróżniają od siebie poszczególne rozwiązania. Główna propozycja w naszej ofercie to technologia ciężka niemiecka prefabrykowana. Mówiąc o niej mamy na myśli najcięższe z możliwych ukształtowań szkieletu. Wytrzymałością dorównuje domom stawianym tradycyjną murowaną metodą, ponieważ wykorzystujemy wyłącznie stabilne konstrukcje drewniane, które produkujemy sami z materiałów od polskich dostawców.
Najważniejszy element stanowiący dom szkieletowy, jak sama nazwa wskazuje, to szkielet. Wszystkie rodzaje tej technologii wykorzystują do tego celu drewno. W tym przypadku drewno wymaga odpowiedniego przygotowania – najpierw suszenia komorowego, a później specjalistycznej obróbki ( jego powierzchnia jest szlifowana i rantowana ). Niewątpliwie, uzyskana w procesie produkcji struktura drewna nie wymaga dodatkowej ochrony środkami chemicznymi.
Stosujemy belki o grubości 60 mm, a szerokości od 140 do nawet 200 mm. Wszystkie te cechy zmniejszają ryzyko zajęcia się domu ogniem. Nasze domy szkieletowe z prefabrykatów posiadają wysoki wskaźnik energooszczędności, dlatego cechują się energooszczędnością i ekonomicznością w trakcie utrzymania.


Prefabrykowane domy szkieletowe – właściwości
Warto pamiętać, że już samo drewno posiada właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu znacznie obniżone zostają koszty eksploatacji w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Wpływa na to również brak bezwładności cieplnej, który sprawia, że w budynku ogrzewa się powietrze, bez potrzeby ogrzewania ścian. Samo wnętrze nagrzewa się dużo szybciej. Na dobrą izolację przekłada się z pewnością też brak mostków cieplnych w tego typu konstrukcji. Nie występują one dzięki tworzeniu prefabrykatów w zamkniętych halach produkcyjnych, bez dostępu wilgoci i niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pozwala to na „budowanie” bez względu na pogodę, nawet w zimie przy minusowych temperaturach. Gotowe elementy osadza się na fundamencie na placu budowy w zaledwie 3-4 dni. Całość produkcji do stanu domu po klucz zajmuje około 3 miesięcy.
Kwestia wykończenia gotowego domu szkieletowego zostaje całkowicie dowolna, ponieważ tak naprawdę możemy zastosować wszystkie rozwiązania – klient zyskuje całkowitą dowolność w wyborze. Oczywistym faktem jest, że rozwiązania muszą być dopasowane do budownictwa drewnianego – np. masa tynkarska musi odznaczać się wysoką elastycznością i rozciągliwością powłoki, wytrzymałością mechaniczną i odpornością na powstawanie rys, a ponadto musi chronić elewację przed algami i grzybami.
Wytrzymałość domu ekologicznego
Najbardziej wytrzymały ze wszystkich domów szkieletowych to właśnie prefabrykowany dom zbudowany w technologii niemieckiej. Ich żywotność specjaliści określają na 100 lat! W kwestii kosztów prefabrykowany dom szkieletowy staje się bardzo przewidywalny – przygotowany na początku kosztorys uwzględniający wszystkie rozwiązania budowlane, praktycznie nie ulega zmianie przez cały czas
MODELE DOMÓW
Projekty domów prefabrykowanych
Całoroczne domy i budynki w ekologicznej technologii prefabrykowanej.
Projekty domów ekologicznych
Jednorodzinne lub wielorodzinne domy prefabrykowane o stabilnej drewnianej konstrukcji wykonywane na miarę i na zlecenie klienta.
Projekty budynków ekologicznych
Indywidualne projekty budynków użyteczności publicznej w nowoczesnej szkieletowej konstrukcji. Energooszczędne budownictwo.