
EKOLOGICZNE BUDOWNICTWO
Nasi wyszkoleni i doświadczeni architekci z zamiłowania tworzą energooszczędne rozwiązania i wdrażają ekologiczne budownictwo z myślą o naszych inwestorach. Doskonale rozważają jaką bryłę zastosować, jaki rodzaj dachu oraz ścian, a także myślą o specjalnych instalacjach i nowoczesnych rozwiązaniach oszczędzających energię. Temat ekologicznego budownictwa jest niezwykle ważny, ponieważ przepisy budowlane zakładają, że od 2021 roku każdy dom ma być energooszczędny. Po co czekać? Jeżeli planujesz budowę swojego własnego miejsca, wybierz jedną z naszych możliwości. Zobacz nasze projekty domów energooszczędnych i zdecyduj się na budowę w naszej autorskiej technologii szkieletowej, dzięki której Twój dom obniży swoje koszty eksploatacji oraz przyczyni się do ochrony środowiska.
Nie czekaj – już dziś skorzystaj z naszej technologii i wybuduj własny ekologiczny dom, który zmniejszy Twoje koszty eksploatacji, nie zagrozi środowisku oraz naturze.
EKOLOGICZNE BUDOWNICTWO Z FIRMĄ DOMY Z NATURY
W naszym znaczeniu ekologiczne budownictwo oznacza o wiele więcej niż standardowe energooszczędne rozwiązania podczas budowy domu. Wyznaczamy standardy i tworzymy koncepcję po czym przekładamy ją na naszą autorską technologię. Nasze budynki powstają w technologii szkieletu drewnianego izolowanego naturalnymi materiałami jako prefabrykat służący do samodzielnej budowy. Korzystamy z wyłącznie 100% naturalnych materiałów budowlanych – wykorzystujemy glinę, słomę, paździerz konopny i przede wszystkim drewno, z którego wznosimy konstrukcję i szkielet domu. Dodatkowo oferujemy naszym klientom niezwykłe rozwiązanie jakim są zielone dachy lub ściany.
Nasze działania ekologicznego budownictwa przyczyniają się do minimalizacji zanieczyszczeń z otoczenia, uniknięcia uciążliwych dla środowiska materiałów oraz do efektywnego wykorzystania energii odnawialnej, wody lub innych surowców. Wspieramy także wykorzystanie roślinności jako płaszcza biologicznego budynku – zielone dachy i ściany chronią dom, wpływają pozytywnie na jego eksploatację oraz przyczyniają się do poprawy zdrowia.
- Zielona ściana – ekologiczne budownictwo

- Ekologiczne budownictwo – zielony dach

EKOLOGICZNE BUDOWNICTWO – ZAŁOŻENIA
Wymagane wartości współczynnika przenikania ciepła U to 0,2 W/(m²·K) dla ścian, 0,15 W/(m²·K) dla dachów oraz 0,9 W/(m²·K) dla okien. Jest to najważniejsze kryterium, które decyduje o tym, czy dom można uznać za energooszczędny i ekologiczny. Liczy się także wskaźnik EP, który informuje o rocznym zapotrzebowaniu na energię nieodnawialną pierwotną do ogrzewania, przygotowania ciepłej wody oraz wentylacji. Nie będzie mógł przekroczyć 70 kWh/m2. Dla Państwa porównania:
- dom pasywny zużywa rocznie – 15 kWh/m2
- dom tradycyjny zużywa rocznie – 120-180 kWh/m2
Istotne jest również zastosowanie okien i szyb o odpowiednich parametrach. Najlepszą obecnie izolacyjnością termiczną charakteryzuje się szyba o współczynniku przenikania ciepła U = 0,6 W/(m2·K).
Ekologiczne budownictwo w naszej technologii z założenia zakłada poprawność tego wymogu. Dzięki zastosowaniu autorskiego bloku konstrukcyjno-izolacyjnego zapewniamy doskonałą termoizolację w całym budynku oraz gwarantujemy zachowanie odpowiednich parametrów energooszczędnych.
NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W NASZYCH DOMACH
Nasi architekci podczas projektowania domów energooszczędnych wdrożyli gotowe rozwiązania ekologicznego budownictwa, które pomagają zakwalifikować dom do odpowiedniego kryterium. Dodatkowo każde z nich jest niezwykle funkcjonalne, pomaga zoptymalizować zapotrzebowanie na energię oraz nadaje domu przytulności oraz umożliwia pełne korzystanie z funkcji każdego pomieszczenia.
- Mając na uwadze dom energooszczędny i ekologiczny, na etapie planowania nasi architekci uwzględniają zależność domu od stron świata.
- Dom projektujemy w zwartej, kompaktowej i prostej bryle. Minimalizuje to straty ciepła oraz obniża koszty całego utrzymania domu.
- Nasza technologia ekologicznego budownictwa przewiduje dachy dwuspadowe. Ze względu na to dzięki nim możliwe jest bierne pozyskiwanie energii cieplnej ze słońca poprzez zastosowanie paneli słonecznych.
- Naszym klientom często proponujemy rozwiązanie jakim jest ogród zimowy. Stanowi on połączenie między wnętrzem a zewnętrzem domu, czyli stanowi bufor cieplny między domem a dworem, zazwyczaj umieszczony od południa. Dzięki temu pozyskuje ciepło w słoneczne dni i nagromadzoną energię dodaje do wnętrza domu.
- Projekty domów od naszych architektów zwierają odpowiednie mostki termiczne oraz ekologiczne izolacje w prefabrykatach, które zapewniają lepszy współczynnik przenikania ciepła.
- Bardzo ważnym zadaniem wśród naszych architektów jest dopasowanie odpowiedniego oświetlenia na etapie projektowania. Odpowiednio duże przeszklenia wpływają na zmniejszenie zużycia energii.
- Nasze domy zaprojektowane są już z uwzględnieniem budowy. Przede wszystkim plan polega na wykorzystaniu wyłącznie naturalnych materiałów budowlanych od polskich producentów. Pochodzą z lokalnych zaufanych źródeł. Niektóre z nich wywodzą się z recyklingu. Najlepiej nadaje się do tego drewno, stąd też nasza technologia opiera się na drewnianym szkielecie oraz gotowych modułach prefabrykowanych.
- Na koniec naszemu inwestorowi możemy zaproponować różnego rodzaju atrakcyjne, nowoczesne i energooszczędne wyposażenie domu. Przede wszystkim obejmuje LEDowe oświetlenie, sprzęty (pralkę, lodówkę, zmywarkę) o klasie A+++ oraz np. zastosowanie inteligentnej techniki pomiarowej i regulacyjnej (BMS). Kontroluje ona zużycie energii. Dodatkowo możemy zastosować przydomową oczyszczalnię ścieków lub zielony dach, który chroni środowisko.