LEKKIE DOMY
Drewniane domy kanadyjskie to domu budowane w technologii szkieletowej, które mają zdecydowanie lżejszą konstrukcję niż te wykonane w technologii niemieckiej. Chociaż głównym materiałem tworzącym szkielet jest drewno konstrukcyjne to już na etapie obróbki natrafimy na różnice. Suszone komorowo drewno nie jest szlifowane i fazowane na rantach, przez co posiada nierówności i drzazgi. To z kolei może mieć kolosalne znaczenie w przypadku pożaru – najprościej mówiąc ogień ma się do czego przyczepić.
Konstrukcja domu kanadyjskiego jest lżejsza ponieważ użyte drewno jest cieńsze, jego grubość to 38 mm, a szerokość oscyluje w granicach 120-140 mm.
Lekka konstrukcja drewnianego domu szkieletowego
Proces budowy drewnianego domu kanadyjskiego może nastarczać pewnych trudności. Wszystko zależy od warunków atmosferycznych, ponieważ całość prac jest wykonywana na miejscu budowy. W niektórych przypadkach znacznie wydłuża to czas potrzebny na postawienie domu. Większe jest również ryzyko potencjalnych błędów. Wystarczy złe składowanie drewna czy minimalne niedopasowanie elementów i właściwości termoizolacyjne domu ulegają pogorszeniu. W sprzyjających warunkach atmosferycznych całość budowy powinna się zamknąć w 3-4 miesiącach.
Drewniane domy kanadyjskie w kwestii izolacji nie różnią się praktycznie niczym od niemieckich. Również w tym wypadku stosujemy tylko i wyłącznie wysokogatunkowe izolatory, które zapewniają przełożenie na wysokie wskaźniki energooszczędności. Dzięki temu inwestor jest w stanie znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji budynku.
Kwestia wykończeń wymaga rady specjalisty, ponieważ ze względu na lekkość konstrukcji nie wszystkie opcje wchodzą w grę. Lekka konstrukcja posiada również swoje zalety – nie potrzebując specjalnych podpór stropu zyskujemy duże, nieograniczone powierzchnie


Fakty i mity – drewniane domy kanadyjskie
W kwestii instalacji drewniany dom modułowy nie różni się niczym od tradycyjnego murowanego. Nasza propozycja to wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w każdej płaszczyźnie, żeby dom był przyjazny nie tylko domownikom, ale też środowisku. Wiąże się to z pewnymi kosztami, które trzeba ponieść na start, żeby zamontować poszczególne rozwiązania, czasami są one niestety dość wysokie. Warto jednak myśleć perspektywicznie, bo część kosztów zwróci się już w początkowej fazie używania, na resztę przyjdzie trochę poczekać. W ogólnym rozrachunku jednak warto zainwestować, pieniądze bowiem zawsze można zdobyć, a niszczenia planety nie jesteśmy w stanie odwrócić. Możemy jedynie ograniczyć je na własnym podwórku.
Wszystkich, których martwi mit dotyczący krótkiej żywotności domu szkieletowego, uspokajamy. Z pewnością nie są to domy na jeden sezon, chociaż niekoniecznie są to miejsca służące pokoleniom. Przyjmuje się, że są one w stanie bez problemów służyć około 30 lat.
W swoim wymarzonym domu pod klucz z prefabrykatów drewnianych możemy się zrelaksować nie tylko dzięki specyficznemu mikroklimatowi, ale także ciszy panującej we wnętrzach. Dzięki swojej izolacji bardzo dobrze tłumi dźwięki dochodzące z zewnątrz. Odpowiednie zaizolowanie ścianek działowych pozwoli też ograniczyć do minimum dźwięki pochodzące z sąsiednich pomieszczeń. Możliwe jest również wyciszenie skrzypienia stropu oraz zredukowanie hałasów z góry. Wszystko to i wiele więcej zapewni odpowiednio dobrana firma, która zna się na swojej pracy i ma doświadczenie w budowaniu kanadyjskich domów szkieletowych.
TERMOIZOLACYJNE SZKIELETY
Technologia producenta domów ekologicznych
Nowoczesna technologia budowy domów i budynków użyteczności publicznej, która jest wyjątkowo stabilna, wytrzymała oraz tania.