POMPY CIEPŁA I KOLEKTORY SŁONECZNE
OGRZEWANIE DOMU
Projekt instalacji
Kupno domu wraz z projektem
Idealny projekt dla każdego
Zapotrzebowanie na ciepło
Dobór parametrów
Zaplanowanie całości
Regulacja instalacji CO
IDEALNY PROJEKT
Elementy składowe projektu
Każdy projekt instalacji CO powinien zawierać rzuty kondygnacji do ogrzania z wyrysowanymi grzejnikami oraz rozprowadzeniem przewodów. Wymagane jest również rozwinięcie instalacji czyli rysunek źródła ciepła oraz przewodów z pominięciem ścian.


NOWOCZESNA WERSJA KOTŁA
Energooszczędne kotły kondensacyjne
Stanowią alternatywę dla tradycyjnych kotłów gazowych i olejowych. Dzięki technice kondensacyjnej wykorzystują nie tylko ciepło powstające podczas spalania. Wykorzystują także to zawarte w spalinach, które przy tradycyjnym opalaniu ulatuje przez komin.
WYKORZYSTANIE ENERGII ZIEMI
Pompy ciepła i ich rodzaje
Szukając rozwiązania proekologicznego warto rozważyć ogrzewanie domu pompą ciepła – odnawialną energię, która zmagazynowana w glebie, wodzie i powietrzu przetwarza jest na ciepło. Ekologia przejawia się również w innym aspekcie, mianowicie redukcji emisji dwutlenku węgla.

solanka / woda

bezpośrednie parowanie / woda

parowanie / skraplanie

woda / woda

powietrze / powietrze

woda / powietrze
WSPOMAGANIE OGRZEWANIA
Kolektory słoneczne
Coraz częściej na dachach montowane są kolektory słoneczne, które pozwalają na ogrzewanie wody użytkowej ciepłem promieniowania słonecznego. W naszym klimacie nie zastąpią instalacji grzewczej, ale pozwolą zmniejszyć zużycie energii aż do 60%.


REGULATORY
Ogrzewanie pod kontrolą
Planując życie w nowoczesnym domu nie możemy zapomnieć o zdalnym sterowaniu temperaturą panującą we wnętrzach. Najczęściej stawia się na tzw. automatykę pogodową. Informacja o zmianie temperatury na zewnątrz jest impulsem do automatycznego dostosowania tej, która panuje wewnątrz domu.
KOSZTY
W dłuższej perspektywie
Ekologiczne rozwiązania w zdecydowanej większości wiążą się z poniesieniem pewnych ( często niemałych ) kosztów początkowych. Warto jednak teraz zainwestować więcej, ponieważ wszystkie zastosowane rozwiązania prędzej czy później zwrócą się finansowo. Dodatkowo pomogą natychmiastowo naturze.

PROJEKTY INSTALACJI GRZEWCZEJ
Projekty instalacji centralnego ogrzewania – nasze realizacje
Pragniemy w swojej pracy być jak najbardziej proekologiczni, dlatego nie ograniczamy się do projektowania tylko i wyłącznie konwencjonalnych rozwiązań. Staramy się wprowadzać coraz to nowsze rozwiązania w dziedzinie instalacji grzewczych. Zobacz nasze najlepsze projekty instalacji centralnego ogrzewania w domach i budynkach modułowych, drewnianych i prefabrykowanych.
Projekt ekologicznej instalacji CO
Instalacja grzewcza, która chroni środowisko i dba o naturę. Jest także energooszczędna i nie generuje dodatkowych kosztów.
Instalacja CO w domu jednorodzinnym
Rozległa instalacja grzewcza dla małego domu jednorodzinnego – projekt wraz z montażem.
Instalacja grzewcza w budynku
Projekt oraz montaż instalacji grzewczej w budynku użyteczności publicznej.
Instalacja grzewcza w domu drewnianym
Bezpieczna i dokładna instalacja CO w jednorodzinnym domu drewnianym wykonanym z prefabrykatów.
Projekt instalacji CO w domu modułowym
Realizacja centralnego ogrzewania w nowoczesnym domu modułowym jednorodzinnym.
Montaż kolektorów słonecznych
Montaż energooszczędnych kolektorów słonecznych na dachu domu modułowego.